Suche igłowanie – dry needling

Igłoterapia sucha-metoda ta opiera się na wykorzystaniu suchych igieł do akupunktury, którymi poprzez wkłucie dociera się do precyzyjnie zlokalizowanych wcześniej mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (MPPS). Celem suchego igłowania jest natrafienie na większość wrażliwych zakończeń nerwowych znajdujących się w punkcie spustowym. Drażnienie igłą tych zakończeń wywołuje impuls, który trafia do włókien mięśniowych napiętego pasma, wywołując bezwarunkowy odruch, jakim jest lokalny skurcz mięśniowy. Prowadzi to do rozluźnienia, przerwania „błędnego koła bólowo-napięciowego”, a ostatecznie uśmierzenia bólu.
Kurs ma charakter praktyczny, podczas którego instruktor demonstruje techniki Dry Needling a uczestnicy praktykują zdobytą wiedzę na sobie pracując w parach

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KURSU

Dzień 1

Wprowadzenie do suchego igłowania – punkty spustowe, patofizjologia mięśni i TP’s, powierzchowne i głębokie igłowanie, powikłania, wskazania i p/wskazania, bhp, okolice p/wskazane, ból przeniesiony, rodzaje i dobór igieł.

Odcinek lędźwiowy i miednica : boczna część uda, mięśnie powierzchowne pośladka  (pośladkowy wielki), głębokie (pośladkowy średni, mały i gruszkowaty), naprężacz, biodrowo-lędźwiowy.

Kręgosłup lędźwiowy : prostownik, wielodzielny, czworoboczny lędźwi.

Dzień 2

Odcinek szyjny i górny kwadrant.

Po nabraniu pewności w igłowaniu podczas dnia 1 przenosimy się na odcinek szyjny i górny kwadrant. Kluczowa tutaj jest znajomość anatomii i umiejętność palpacji.

Rozpoczynamy od  trapeziusa, MOS .

Kontynuujemy z mięśniami odcinka szyjnego i kierujemy się w dół na dźwigacz łopatki, równoległoboczne, stożek rotatorów a kończymy mięśniami piersiowymi i najszerszym.

Dzień 3

Twarzoczaszka i kończyny

Głowa i twarz: mięśnie skroniowe.

Kończyna górna : naramienny, biceps, triceps, ramienny, ramienno-promieniowy, odwracacz, nawrotny obły, zginacze i prostowniki nadgarstka.

Kończyna dolna: czworogłowy, przywodziciele, krawiecki, hamstringi, podkolanowy, brzuchaty, płaszczkowaty, strzałkowe, zginacz długi palucha, piszczelowy przedni  i tylny.

 

Instruktor:

Craig Smith- właściciel Club-Physio.com i były fizjoterapeuta drużyny narodowej RPA w krykieta  (1991-2002). Zdobył tytuł licencjata (Bsc) z zakresu fizjoterapii i Sport Science (1989) na Uniwersytecie w Kapsztadzie. Współpracował z Kepler Wessels, Hansie Cronje, Jonty Rhodes i Jacques Kallis.

Pracował także  z  Anną Kournikovą i Amanda Coetzer. W latach 2003-2010 pracował z drużynami krykieta w Wielkiej Brytanii – Lancashire, Nottingham (2004-2009) oraz jako konsultant w Hampshire 2010.

Od 2003 prowadzi działalność szkoleniową pod nazwą Club Physio, z zakresu terapii manualnej i medycyny sportowej w RPA, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Europie, Indiach, Azji i na Bliskim Wschodzie.

 

Informujemy, iż Medical Moment posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych o nr ewidencyjnym 2.10/00045/2016. Wpis ten daje możliwość skorzystania ze szkoleń finansowanych przez Urząd Pracy osobom z każdego województwa w Polsce ze statusem osoby bezrobotnej!
x

Odwiedź nas